Category
SR5320
X-axis width: 360-640mm
Scanning speed: 2500-67000Hz
Z-axis linearity: ±0.02% F.S.
Light source wavelength: 450nm
Laser grade: 3R
Compliant with CE/KC/FCC Standards
Product Specifications
| Model | SR5320 |
| Reference distance (CD) | 500 mm |
| Z-axis height (FS) | 510 mm |
| X-axis width - Near-end | 360 mm |
| X-axis width - Reference distance | 470 mm |
| X-axis width - far end | 640 mm |
| Light source wavelength | 450 nm |
| Laser Class | 3R |
| Laser output power | 50 mW |
| Z-axis repeatability | 7.5 μm |
| X-axis repeatability | 50 μm |
| X-axis data interval | 200 μm |
| Z-axis linearity | ±0.02 % F.S. |
| Number of X-axis contour points | 3200 |
| Scanning speed | 2500-67000 HZ |
| Weight | 1900 g |
| Size | 460*96*62 mm |
| Operating temperature | 0~50 ℃ |
| Storage temperature | -20~70 ℃ |
| Operating voltage | 24VDC±10% |
| Communication methods | 1 × 100Base-TX / 1000Base-T Ethernet port |
| Shell material | aluminum alloy |
Downloads
SinceVision-SR5320 Installation diagram
ZIP / 867.36KB
Product Specifications
SinceVision-SR5320 Parameter
PDF / 192.5KB
Product Specifications
Case Studies












